http://eshop.heinex.dk    
Forside Salgs- og leveringsbetingelser Heinex Data A/S


Fuldt program af fiber kabler



              Vælg de "rigtige" fiberkabler

          Max længde i meter FibreChannel                                  Max. længde i meter Ethernet

Hastighed

OM1

OM2

OM3

OM4

Hastighed

OM1

OM2

OM3

OM4

4 Gb/s

70

150

380

400

1 Gb/s

275

550

800

1100

8 Gb/s

21

50

150

200

 

10 Gb/s

33

82

300

550

16 Gb/s

15

35

100

130

 

40-100 Gb/s

n/s

n/s

100

125


Lagerføres i mange forskellige længder. 50my OM4 LC/LC i længderne: 0,5m  1,0m  1,5m  2,0m  2,5m  3,0m  3,5m  4,0m  4,5m  5,0m  6,0m  7,5m  10m  12,5m  15m  17,5m  20m  25m  30m  50m.


Nu også MPO/MTP løsninger